תכנון חדרי ייצור

בתהליך הקמת ותכנון חדרי ייצור מתקיימות פעולות רבות – אחת מהפעולות החשובות בטרם אנו מתחילים בתכנון חדרי ייצור היא הבנת ואיפיון החומרים עימם עובדים בחדר הייצור המדובר.

נסביר: חדרי ואולמות ייצור נדרשים לייצורם של מוצרים רבים בתעשייה. קיימות תעשיות "רגישות" יותר ואז נדרש תכנון חדרי ייצור מוקפד במיוחד לצורך הדוגמא למוצרים בתעשיות הכימיה, פרמצטיקה, ביוטכנולוגיה, תעשיות מיכשור רפואי ועוד...


אפיון חומרים משמע שעלינו להבין לעומק בכל אחד מהתחומים הללו מהם החומרים המעורבים בתהליך הייצור וכל זאת מנת שנתאים את כל מאפייני החדר לדרישות הנהוגות, לכללי הזהירות והתקנים שיש לעמוד בהם בעת ייצור מוצרים שמעורבים עם אותו החומר. ידעתם למשל שתכנון חדרי ייצור למפעל שעובד עם תמיסות או למפעל שעובד עם אבקות, הם בעלי שוני מהותי זה מזה?

 

בעת תכנון חדרי ייצור עלינו לבנות את החדר כך שיוכל לעמוד בתנאים הנדרשים לאורך כל משך תהליכי הייצור. למעשה עלינו לבצע הגנה כפולה מצד אחד הגנה על המוצרים המיוצרים בחדר עצמו לבל יפגעו או יזוהמו מהאוויר שנמצא מחוץ לחדר והגנה נוספת היא על העובדים אשר עובדים עם חומרים שיש להם פוטנציאל לפגוע או להזיק חלילה לבני אדם וכך יוצא שתהליך תכנון חדרי ייצור  הוא מתוחכם ומורכב מעין כמוהו. כמו כן תהליך תכנון חדרי ייצור דורש התייחסות רצינית לדברים רבים למשל האם יש שני חדרי ייצור סמוכים זה לזה באותו המפעל? והתייחסות משמעותית נוספת כיצד לווסת את האוויר הנכנס לחדר כך שיספק אויר נקי הנדרש למוצרים ולעובדים בו ומצד שני כיצד לפנות את האויר היוצא מהחדר לבל יזהם את הסביבה הסמוכה למפעל

 

 

נמליץ לכם בבואכם לבחור חברה אשר תלווה ותבצע עבורכם תכנון חדרי ייצור  לעבוד עם חברה מנוסה ובעלת ותק אשר מכירה היטב את כל הדרישות והכללים בכל אחת מהתעשיות השונות. לייצור מוצרים מסוימים יש דרישות של משרד החקלאות ולייצור מוצרים אחרים יש דרישות ואף פיקוח ובקרה ממשרד לאיכות הסביבה ועל חלק מהתעשיות לעמוד בסטנדרטים של ה- fda האמריקאי. כאמור חברה ותיקה כמו רותם תעשיות הנדסה בע"מ שמבצעת תכנון חדרי ייצור שנים רבות יש את הידע וההבנה המעמיקה כיצד לבנות עבורכם חדר שמותאם לצרכיי הייצור הספציפיים שלכם וגם לעמוד בסטנדרטים הנדרשים הללו לאורך זמן.

טואול - בניית אתרים