ריהוט לחדרים נקיים

חדרים  נקיים הינם חדרים שבה מיוצרים מוצרים שונים אשר הדרישה בתהליך ייצורם היא לרמת ניקיון וסטריליות גבוהה במיוחד. אין הכוונה שיש לנקות את החדר יותר מחדרים רגילים אלא שרמת הניקיון עולה על הניקיון הנהוג אפילו בחדרי ניתוח. האוויר המנוטר לחדר עובר סינונים עם פילטרים מיוחדים ונמדדת רמת הניקיון שבו, לרוב בחדרים נקיים על העובדים ללבוש ביגוד מיוחד טרם כניסתם לחדר ויש עוד פרמטרים רבים ונוהלי עבודה שצריכים להתקיים על מנת לשמר את החדר בהגדרתו כחדר נקי.

חלק מהדרישות החיוניות ההכרחיות לכך הוא לדאוג לריהוט לחדרים נקיים.

אם כך מה כל כך שונה או מיוחד בריהוט לחדרים נקיים?! אין מדובר בריהוט רגיל ככל וכלל. מדובר בריהוט מיוחד אשר לאחר שבוצע איפיון חומרים (למידת מעמיקה טרם הקמת החדר של סוג החומרים עימם צפויים לעבוד בחדר ואליו גם ייחשף הריהוט בחדרים נקיים) בוחרים את הריהוט שיש ביכולתו ל"עמוד" לאורך זמן ולהישאר תקין ושלם עם ולמרות החשיפה לחומרים הללו.

 

כאמור בתעשייה עובדים עם חומרים כימיים רבים שיש ביכולתם לפגום בקלות רבה בריהוט ועל כן ריהוט לחדרים נקיים  שיבחר יהיה ריהוט כזה שהינו עמיד בפני החומרים הללו. מכיוון שלא כל החדרים הנקיים דומים זה לזה באופן העבודה וההתנהלות בהם או בשימוש בחומרים שנעשה בהם כך גם יוצא שאין סטנדרט אחד ויש שונים בין ריהוט שנבחר לחדרים נקיים  בין חדר אחד למשניהו.

 

כמו כל תחום שמתפתח גם ריהוט לחדרים נקיים  עבר גילגולים והתפתחויות רבות: אם לפני שנים רבות נהגו להשתמש בעץ שעימו היו לא מעט בעיות, אז לאחר מספר שנים עברו לשימוש בלבידים מצופים פורקמייקה (הידוע בכינויו סנדויץ) כחומר העיקרי ליצור ריהוט לחדרים נקיים  - גם חומר זה גילה תכונות של התמוססות בנוכחות חומצות וחומרים מסויימים בתעשייה וכך המשיך והתפתח תחום ריהוט לחדרים נקיים  כאשר כיום עושים שימוש בחומר ששמו טרספה הידוע כיום כחומר העמיד לכימיקלים הטוב ביותר שקיים.

טואול בניית אתרים