1. דף הבית
  2. /
  3. מאמרים
  4. /
  5. מנדף כימי

מנדף כימי מנדף ביולוגי ומה שביניהם


מנדף הוא מתקן אוורור המגן על העובדים בסביבתו מחשיפה לחומרים מסוכנים וכמו כן בחלק מהמנדפים קימת גם הגנה על החומר שעליו עובדים. 


מנדף ביולוגי 
הוא מתקן המאפשר עבודה בטוחה והגנה ביולוגית לעובד המעבדה ולחומר עליו עובדים בתוך התא הביולוגי. המנדף הביולוגי מהווה חלל עבודה נקי לדגימות הביולוגיות שבמעבדה. המנדף הביולוגי משמש אמצעי בידוד במעבדה הביולוגית ומונע חשיפה לגורמים מזהמים ומדבקים. חלקם מיועדים בין היתר להגנה מפני חומרים כימיים רעילים. כמו כן, המנדף הביולוגי מספק תנאי עבודה סטריליים בעת ביצוע העבודה או המחקר.

סוגי מנדפים ביולוגיים: בין סוגי המנדפים הביולוגיים נמנים כאלה המגנים על העובד, אך לא מספקים שטח עבודה סטרילי, כאלה המספקים שטח עבודה סטרילי ללא הגנה לעובד, וכאלה המספקים את שניהם.

מנדף כימי  הוא מתקן אוורור המגן על העובדים בסביבתו מחשיפה לחומרים מסוכנים נדיפים או אבקות. המנדפים הכימיים נפוצים מאוד במעבדות כימיות ובמקומות עבודה בהם יש שימוש בחומרים מסוכנים.

כאשר פונה אלינו חברה או מוסד בבקשה להתקין מנדף כימי אנו מתחילים בהליך למידה של הצרכים להם נדרש המנדף הכימי. לאחר בדיקה ולמידת הצרכים של הארגון אנו מציעים את המנדף המתאים ביותר לדרישות בהתאם לכל התקנים.

תחילה אנו בודקים אפשרות לשילוב מנדפים כימיים סטנדרטיים המיוצרים על ידנו. במקרה הצורך נפנה גם ליצרנים ויבואנים מתחרים, כאשר הקו המנחה אותנו הוא  בחירת המנדף הכימי המתאים ביותר לצרכי הארגון. אנו פועלים מתוך שיקולים מקצועיים בלבד, דבר המסביר את חזרתם  בשנית של לקוחות מהעבר בפרויקטים חדשים.

רוב לקוחותינו הינם לקוחות חוזרים או לקוחות המגיעים מהמלצה של לקוח מרוצה אחר.

לעתים, מנדפים כימיים או מנדפים ביולוגיים "מיד שניה" (שלנו ושל אחרים) יכולים לתת מענה, אם כתוצאה מסגירה של חברה שברשותה ציוד למכירה, ואם כתוצאה של מלאי גדול מדי של מנדפים כימיים או ביולוגיים אצל ספק מסוים.

רותם טכנולוגיות, כיצרנית מנדפים כימיים וכספקית מנדפים כימיים מתאימה ללקוח את המוצר המדויק והנכון ביותר לצרכיו. לעיתים לקוח מגיע בדרישה לרכישת מנדף כימי ותוך כדי דיון מתברר שמנדף אבקות יענה בצורה מדויקת יותר לצרכיו. בהמשך נודע שהלקוח מבקש למקם את המנדף הכימי בחדר נקי או מבוקר, כך שלאחר למידת אופן העבודה ותרשים הזרימה בארגון, נמצא שדווקא מנדף ביולוגי בתוספת מערכת יניקה אל מחוץ לבניין יענה טוב יותר לדרישות הארגון. רותם טכנולוגיות, במקרה כזה, לומדת את תרשים הזרימה בארגון, מייעצת ומלווה את הלקוח עד לתכנון וביצוע מדויק העונה לדרישות ולצרכי הארגון, והכל לפי התקנים והתקנות הרלוונטיים.

טואול - בניית אתרים